Eğitimlerin Amacı

Bilge Adam Genç Akademi Robotik Eğitimleri öğrencilerin robotlarla mekaniği öğrenirken, kodlamanın temel kavramları ile tanışmalarını sağlıyor. Bu eğitimler sırasında öğrenciler karmaşık donanım ve yazılım projeleri yaparak, robotlarını birbirleri ile yarıştırabilecekleri eğlenceli ve öğretici bir dünya ile tanışacaklar.

Robotik Eğitimleri

7 – 18 Yaş Arası

Neden Robotik?

Öğrencilerin erken yaşta robotik ile tanışmaları için 4 neden:

  • Öğrenciler için kodlama öğrenmek bugün akademik ve iş hayatında başarı için çok önemli oldu. Ancak kodlama birçok öğrenci için kavraması zor bir dil olabilir. Robotik, kodlamaya girişte öğrenciler için daha anlaşılır bir yöntem sunar.

  • Öğrenciler robotik ile yeni şeyler üretirken, yaratıcılıklarını mekanik ve teknoloji ile birleştiriyorlar. Bu da öğrencilerin yaratıcılıklarının artmasını sağlıyor.

  • Yakın gelecekte mevcut meslek alanlarının bir çoğu STEM konuları ile ilişkili olacak. Öğrencilerin erken yaşta robotik ile tanışmaları, yarının iş dünyasında gerekli olacak bilgi ve becerileri bugünden kazanmalarını sağlayacak.

  • Robot yapma ve programlama bazen karmaşık bir süreç olabilir. Öğrenciler bu süreci yaşarken hayal kırıklıklarının üstesinden gelmeyi öğrenirler ve daha önemlisi çabalarının somut sonuçlarını görürler.

BilgeAdam ile iletişimde kalın.

Eğitimlerimiz ve diğer hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.