Eğitimlerin Amacı

Bilge Adam Genç Akademi Oyun Tasarımı ve Programlama Eğitimleri, oyun oynamaya meraklı 7-18 yaş arası gençlerin tutkularını bir kariyere dönüştürüyor. Bu eğitim programı çocuklarımızı çağımızın en geçerli, yüksek gelirli ve heyecan verici bilişim mesleklerine, oyun tasarlamayı ve geliştirmeyi öğreterek hazırlıyor. Böylece gençlere hem meslek hem de üniversite bölüm seçimlerinde yön gösterecek beceriler kazandırıyor. ​​
Çocuklarımız 22 milyar Dolarlık oyun endüstrisine Unity Oyun Motoru gibi sektörde en çok tercih edilen araçları kullanarak; oyunlar, karakterler, seviyeler tasarlayıp, Minecraft’ta modlar yaparak hazırlanıyorlar.

Oyun Tasarımı ve Programlama Eğitimleri

7 – 18 Yaş Arası

Neden Oyun Tasarımı ve Programlama?

  • Dijital oyunlar ve filmler artık birçoğumuz için basit bir hobi olmaktan çıkıp, 22 milyar Dolarlık bir endüstriye dönüştü ve 21. yüzyılın eğlence şeklini tanımlar hale geldi.

  • Dijital oyun ve film endüstrisine bakıldığında ise en başarılı oyun geliştiricilerinin aynı zamanda en başarılı video oyuncuları oldukları görülüyor. Nitekim gençlerin oyun tutkusu ile ilgili araştırmalar, video oyunlarının yaratıcılığı artırmada; estetik ve sistematik düşünmeyi güçlendirmede büyük rolü olduğunu gösteriyor.

  • Bilge Adam Genç Akademi Oyun Tasarımı ve Programlama Eğitimleri, oyun oynamaya meraklı 7-18 yaş arası gençlerin tutkularını bir kariyere dönüştürüyor. Onların teknolojiyi sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bireyler olmaları için gerekli becerileri kazandırıyor.

  • Bu eğitimler çocuklarımızı sadece oyun sektörüne değil, aynı zamanda çağımızın en geçerli, yüksek gelirli ve heyecan verici bilişim mesleklerine oyun tasarlamayı ve geliştirmeyi öğreterek hazırlıyor. Böylece gençlere hem meslek hem de üniversite bölüm seçimlerinde yön gösterecek beceriler kazandırıyor. ​​

BilgeAdam ile iletişimde kalın.

Eğitimlerimiz ve diğer hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.