Eğitimlerin Amacı

Kodlama, dijital dünya ile aramızdaki iletişim dilidir. Kodlama bilmek, kazanç anlamında artık tüm sektörlerde önemli bir avantaj sağlıyor.  Bilge Adam Genç Akademi, 7-18 yaş grubu çocuklara ve gençlere temel ve ileri seviyede teknikler ile bilgisayarları, cep telefonlarını, robotları, video oyunlarını kodlamayı öğretiyor.
Çocuklar C#, Phyton , CSS ve HTML gibi programlama dilleri ile tanışıp, geleceklerine doğru bir başlangıç yapıyorlar .

Kodlama Eğitimleri

7 – 18 Yaş Arası

Neden Kodlama?

Kodlama, çevremizi saran akıllı cihazlarla iletişim dilimiz ve onlar için web sayfaları, yazılımlar, dijital oyunlar gibi birçok şeyi geliştirme yöntemimizdir. Kodlama artık çocuklar için sadece “popüler” bir konu değil, aynı zamanda “gereklidir”:

  • Dünyanın en iyi üniversitelerine girişte kodlama bilmek  kabul kriterleri arasına girdi.

  • Lise öğrencilerinin yurt dışı üniversite başvurularında farklı ve geçerli becerilere sahip olmaları, onlara ciddi bir rekabet avantajı sağlıyor. Yabancı üniversitelerin kabul departmanları, ortaokul ve lise döneminde alınan kodlama eğitimlerine ve sertifikalarına ayrı bir önem veriyor.

  • Yazılım ile ilgili meslekler dünyanın en yüksek kazançlı meslekleri arasına girdi. İş dünyasında kodlama bilen ve teknolojiye hakim çalışanlara ihtiyaç büyük ölçüde arttı. Bilgisayar teknolojilerini iyi kullanan gençler, rakiplerine göre çok daha iyi maaşlarla iş buluyorlar.

  • Kodlama gençlere 21. yüzyıl için gerekli becerileri kazandırıyor. Teknolojinin gelişimi ile birlikte sadece meslekler değişmiyor, aynı zamanda ihtiyaç duyulan beceriler de değişiyor. Kodlama gençlere iletişim, analitik düşünme, birlikte çalışma, çözüm üretme, yaratıcılık ve sorunlar karşısında dayanıklılık becerileri kazandırıyor.

BilgeAdam ile iletişimde kalın.

Eğitimlerimiz ve diğer hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.