İngiltere Hükümeti geçen Kasım ayında, Siber güvenliğin daha küçük yaştakilere bir meslek olarak tanıtılmasına yardımcı olmak için, 14-18 yaş gençleri hedefleyen “Cyber Discovery” eğitim programını başlattı. Geçen yıl, yaklaşık 24.000 öğrenci ilk değerlendirmeye (Cyber Assess) katıldı. Programda, en iyi 170 öğrenci yüz yüze CyberStart Elite-kampına katılma hakkı kazanana kadar, binlerce öğrenci CyberStart Game ve CyberStart Essentials aşamalardan geçti.

Öğrencilerin bu programın ilk aşamasına katılımlarını sağlamak için onları cesaretlendirmenin yanı sıra, ders dışı Cyber Discovery kulüpleri kuracak ve bunlara ev sahipliği yapacak okullar, veliler ve gönüllüler aranıyor. Bu gönüllüler kulüp liderleri olabilir ve öğrencilere program süresince rehberlik, motivasyon ve destek sağlayabilir. Programların çoğunun öğrencilerin bağımsız olarak ilerlemesini teşvik etmek için tasarlanmış bir oyun öğrenme platformu aracılığıyla çevrim içi (online) olarak sunulması nedeniyle, öğrencilerin siber güvenlik konusunda önceden bilgili olması gerekmiyor. İster kariyer danışmanı olun, ister yılın başkanı olun veya ister yabancı dil öğretmeni olun, tek şart, öğrencileri başarılı olmaya teşvik etmek.

Kulüp liderleri programın Nazleen Rao, ilk yılında muazzam bir etkiye sahip olup ankete katılan öğrencilerin % 71’i, Cyber Discovery’yi okul öğretmenlerinden duyduğunu belirtmiş.

“Bu program öğrencilere çok çeşitli beceriler öğretti ve siber güvenlik önlemlerinin nasıl hayata geçirilebileceğine konusunda can simidi oldu. “NASIL başarıyorlar?” sorusuna cevap vermemize yardımcı oldu.
 Nazleen Rao,
Cyber Discovery programına katılan Kulüp Lideri

Nazleen Rao sözlerine şöyle devam ediyor:

“Bir kulüp lideri olarak nihai amacımız, gençlerin siber güvenlik alanına olan ilgilerini devam ettirmek ve bu alanda bir kariyer yapmalarını teşvik etmektir. Bu hedefe ulaşmamıza herhangi bir şekilde yardımcı olmak isterseniz, topluluğumuza katılmanızı ve Birleşik Krallıkta siber güvenlik eğitiminde gerçek yöntem değişikliğinin gerçekleştirilmesine yardımcı olmanızı isteriz. Her ne kadar herkes için uygun olmasa da, programın öğrencilere açılmasıyla, ders seçimleri ne olursa olsun, genç yetişkinleri heyecan hissettikleri bir kariyer yoluna yönlendirdik – ve onlar bu heyecanın kendilerinde var olduğunu bile bilmiyorlardı!”

İlgili yazının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Makaleyi Paylaş!

Son Yazılar

Kategoriler

BilgeAdam ile iletişimde kalın.

Eğitimlerimiz ve diğer hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.